CHCI ODEBÍRAT NOVINKY A AKCE.

Stačí zadat e-mail zde:   NAŠI PARTNEŘI

  1. Úvod
  2. Zapojení dojezdu oken na vozidlech koncernu VW k továrnímu D.O.
Zapojení dojezdu oken na vozidlech koncernu VW k továrnímu D.O.


Zapojení dojezdu oken na vozidlech koncernu VW k továrnímu D.O.

Pro aktivaci dojezdu oken po uzamčení vozu stačí u koncernových vozidel podržet na zamykacím vodiči centrálního zamykání záporný impulz po dobu cca 10-ti sekund. Pokud na takové auto doděláváte dálkové ovládání, je řešení jednoduché - prodloužíte prostě zamykací impulz a tím docílíte dovření oken při uzamčení.
Pokud už ovšem na svém autě máte dálkové ovládání z výroby, je situace složitější. Pro prodloužení impulzu lze sice použít modul M03, který je pro tento účel přímo vyráběn, problém ovšem nastává se spouštěcím impulzem. Modul lze napojit na jakýkoliv signál, který v autě proběhne při uzamčení. Logicky by se tedy mohlo jednat o silový zamykací vodič od motorků centrálního zamykání. Bohužel právě u koncernových vozidel se na obou vodičích (jak zamykacím, tak odemykacím) objevují impulzy jak při zamčení, tak při odemčení. Tím pádem není možné tyto vodiče pro daný účel použít.

Řešení se nabízí v použití canbusového modulu M CAN, který umí signál o zamčení vyčíst z datové sběrnice vozu a z nějž pak na výstupu dostaneme impulz potřebný k aktivaci modulu M03. Pro propojení obou zařízení je nutné použít ještě relé, které dodá na modul M03 dostatečně silné napětí.

Schéma zapojení naleznete níže: