CHCI ODEBÍRAT NOVINKY A AKCE.

Stačí zadat e-mail zde:   NAŠI PARTNEŘI

  1. Úvod
  2. PODPORA
  3. Zapojení kapacitoru
zapojení kapacitoru

Stabilizace napájení.
Pro stabilní napájení audio systému s vyšším výkonem lze použít kapacitor který je schopen velmi rychlé  dodávky proudu pro systém při výkyvech napájení (zapínání a vypínání jednotlivých spot řebičů ve vozidle – světla, stěrače, ventilátor topení atd.).Potřebná kapacita tohoto zařízení se stanoví z RMS výkonu zesilovačů tak, že na 100 W výkonu je třeba 0,1 Faradu kapacity
kapacitoru. Příklad: RMS (sin) výkon zesilovače (součet všech kanálů) = 400 W.  0,1 x 4 = 0,4 F. Použije se kapacitor 0,5 F.
Kapacitor je velmi vhodný doplněk pro zkvalitnění výsledného zvuku. Není ale bezpodmínečně nutný. Pouze u velmi výkonných systémů je jeho použití nezbytné. Kapacitor poslouží i jako odrušovací prvek. Připojí se do napájecí cesty (+ pól i - pól) co nejblíže k zesilovači. Vzdálenost kapacitoru od zesilovače by neměla přesáhnout 50 cm.

 

Pokyny pro zapnutí

Po zapojení kondenzátoru postupujte podle instrukcí pro zapnutí a nabíjení kondenzátoru. Tenhle postup je velmi důležitý pro funkci a eliminuje možnost poškození kondenzátoru, baterie a dalších audio zařízení.

1. Připojte zemnící kabel na minusový konec kondenzátoru.

2. Dočasně připojte rezistor (odpor) dodávaný s kondenzátorem k napájecímu kabelu za použití (elektrikářské pásky,izolační pásky) pro bezpečné zapojení.

3. Zapojte bezpečně napájecí kabel, umístěte volný konec rezisoru na plusový konec kondenzátoru. LED by měla blikat a displej by měl ukazovat stoupající napětí, indikujíc tak nabíjení kondenzátoru. Po 15-20 sekundách je kondenzátor nabit.Když je kondenzátor plně nabit, světlo se vypne a displej ukazuje stejnosměrné napětí dobíjecího systému auta.

4. Odstraňte pásku, odpojte rezistor od napájecího kabelu a připojte napájecí kabel bezpečně na plusový konec kondenzátoru.

5. Uschovejte rezistor bezpečně uložen pro případné použití v budoucnosti,když budete potřebovat vybít kondenzátor.

Spolupracujeme s  AHIFI     CARMEDIA    STUALARM   AUNIKA   TSS  DSI   HTCAR   VAMOT  TORIO   ELSAGROUP  BASYS  TME  LEVNEALARMY

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.