CHCI ODEBÍRAT NOVINKY A AKCE.

Stačí zadat e-mail zde:   NAŠI PARTNEŘI

 1. Úvod
 2. TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

odkaz na tažná zařízení které vám po domluvě můžeme namontovat

https://www.tazne-zarizeni-vamot.cz/tazne-zarizeni-3/

https://www.tazne.cz/

Tipy a návody pro tažné zařízení

Jak vybrat tažné zařízení?

Při výběru tažného je nezbytné respektovat doporučení jeho výrobce, který pro každou značku automobilu, modelovou řadu i ročník výroby vyvíjí tažné zařízení tak, aby respektovalo aerodynamiku vozidla a jeho další technické parametry. Každé tažné zařízení má ve svém typovém štítku uvedené tři základní hodnoty, které musí být v souladu s údaji uvedenými v Osvědčení o registraci vozidla nebo v návodu k obsluze vašeho automobilu:

 • tažnou kapacitu (nejvyšší možné připojené zatížení)
 • svislé zatížení (hodnota vertikálně působící síly na kulový čep tažného zařízení)
 • D-hodnota (technická veličina vyjadřující hodnotu tahu v kilo Newtonech)

Při nákupu tažného v našem e-shopu si s ničím takovým ale nemusíte dělat hlavu, protože náš průvodce nákupem vás nasměruje k tomu správnému tažnému zařízení pro váš vůz. Výrobci automobilů schvalují pro své vozy vhodná tažná zařízení, takže budete jen upřesňovat značku, typ auta a karoserie a rok výroby a v posledním kroku si vyberete z vhodných variant, která značka a typ tažného zařízení je pro vás ten pravý.

Podle čeho vybírat? Nejprve si ujasněte, k jakým účelům chcete tažné zařízení používat. Na výběr máte ze třech typů, které se mezi sebou liší způsobem provedení a instalace a také cenou. Účel používání ovlivní mimo jiné i to, jaký typ provedení kulového čepu je pro vás nejvhodnější. Kulové čepy jednotlivých výrobců se liší designem, jejich princip je ale obdobný a vy tak můžete vybírat z těchto dvou možností.

Pevná tažná zařízení

V tomto případě je celé tažné zařízení včetně čepu s vozidlem trvale spojeno.

Pevné tažné zařízení vyberte pokud:

 • tažné chcete hodně používat
 • často taháte těžší přívěsy
 • chcete používat nosič kol
 • chcete levnější variantu
 • preferujete bezúdržbový výrobek s dlouhou životností

Odnímatelná tažná zařízení

U tohoto typu tažného se čep dle potřeby odjímá a znovu nasazuje, aniž by byla potřeba použít nářadí. Vybírat můžete mezi automatickým a manuálním způsobem nasazování.

 • Odnímatelné tažné zařízení vyberte pokud:
 • tažné nepoužíváte často
 • vám pevné tažné kazí estetický dojem z vozu

Jak vybrat vhodnou elektro přípojku?

Elektro přípojka slouží k propojení elektrických okruhů vozidla a přívěsu. Při nákupu tažného zařízení vám doporučíme tu správnou elektro přípojku, která odpovídá vašemu vozu a zvolenému tažnému. Podle účelu použití tažného pak můžete volit mezi 7 pin a 13 pin elektro přípojkou.

Kdy vybrat 7pinovou elektro přípojkou?

 • pro nebrzděný přívěs do 750 kg

Kdy vybrat 13pinovou elektro přípojkou?

 • pro karavan
 • pro nosič jízdních kol

Rozhodnout se můžete také mezi typovou elektro přípojkou (určenou pro konkrétní vozidlo) a univerzální variantou, která může být s modulem nebo bez.

Kdy vybrat univerzální elektro přípojku bez modulu?

pro vozidla, která nemají integrovaný systém CAN-BUS a funkci kontroly světel Check Control

Kdy vybrat univerzální elektro přípojku s modulem?

pro vozidla, která mají systém CAN-BUS a funkci kontroly světel  Check Control

Kdy vybrat typovou elektro přípojku?

pro moderní automobily s řadou elektrických funkcí

Jak namontovat tažné zařízení?

Pokud nakoupíte tažné zařízení u nás, doporučíme vám spolehlivá montážní střediska ve vašem okolí, takže vy si jen domluvíte termín a o více se starat nemusíte. Registrovaný autoservis vám potvrdí typový list, který dostanete k nákupu každého tažného zařízení a který pak slouží jako potvrzení o vhodnosti zvoleného zařízení pro daný typ auta i odbornosti montáže, čímž vyřešíte i formality potřebné pro přihlášení tažného.

Podívejte se, kde ve vašem okolí profesionálně montujeme naše tažné zařízení

Tažné zařízení je možné namontovat také svépomocí. V tom případě je nezbytné postupovat přesně podle manuálu a dát si pozor především na správné připojení elektro přípojky, což může být značný problém především u moderních vozů. U nových vozidel pak vlivem tohoto zásahu dojde k omezení záruky.

Jak přihlásit tažné?

Tažné zařízení je potřeba po jeho montáži přihlásit na odboru dopravy příslušného městského úřadu. Zapisuje se jak do technického průkazu, tak do osvědčení o registraci vozidla. Pokud chcete přihlásit tažné na vozidle v soukromém vlastnictví, stačí vám pro vyřízení občanský průkaz a další náležitosti uvedené níže. Jestliže jednáte za firmu, potřebujete živnostenský list (fyzické osoby) nebo výpis z obchodního rejstříku (právnické osoby).

Co potřebujete k vyřízení?

 • vyplněnou žádost o provedení změn údajů v registru silničních vozidel (odkaz)
 • technický průkaz
 • osvědčení o registraci vozidla
 • souhlas vlastníka silničního vozidla (v případě leasingu)
 • potvrzený typový list (v případě montáže v pověřeném montážním středisku) nebo protokol o kontrole montáže z STK (montáž svépomocí)
 • správní poplatek 50 Kč

Spolupracujeme s  AHIFI     CARMEDIA    STUALARM   AUNIKA   TSS  DSI   HTCAR   VAMOT  TORIO   ELSAGROUP  BASYS  TME  LEVNEALARMY

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.